Hjem » SAMMENSKUD HVER MÅNED

SAMMENSKUD HVER MÅNED

For at holde liv i fællesskabet også i vintermånederne, forsøger vi os med et nyt tiltag: sammenskudsgilde hver sidste fredag i måneden. Den første gang bliver d. 24. november (december springer vi over.). Næste gang bliver d. 26 januar. Det er kl. 18.00.

Konceptet er enkelt: medbring dine børn eller kom uden. Tag en ret med og hyg dig i klubben, mens ungerne leger, nogen ser fredags-flimmer på klubbens tv, andre spiller kort og helt andre tager et slag air-hockey. Nogen gange vil vi måske være 10 andre gange 50 personer. Det afgørende er, at klubben bliver brugt til at skabe liv, sammenhold, og hygge folk i mellem.

Vi opretter ca.  fjorten dage før en begivenhed på Facebook, hvor man evt. kan skrive, hvad man planlægger at tage med, så der er et minimum af koordination.

Er du ikke på Facebook, men vil du gerne meldes til, kan du skrive en sms eller ringe til Annalise: 25374050